(+48 12) 431 14 18 floryan@floryan.com.pl

O Hotelu

Historia kamienicy hotelu

Kamienica, w której mieści sie Hotel Floryan pochodzi z XVI wieku . W ciągu wieków należała do znanych mieszczan krakowskich. od nazwiska jednego z nich Andrzeja Głowy zwana była głowinska. Kamienica miała wówczas wejście od piwnicy z ulicy, po czterech kamiennych stopniach, sień brukowana kamieniami oraz kamienne schody.W wieku XVIII budynek przechodzi w ręce Piotra Bianchi, podczaszego litewskiego i jego żony Salomei z Karskich. Dzisiaj po remoncie generalnym i modernizacji dawne mieszkania zaadaptowano na hotel, natomiast w odsłoniętych renesansowych piwnicach mieści się obecnie restauracja.

Odstępstwa dla obiektów zabytkowych.:

  • brak osłony nad wejściem
  • brak windy.

Odstępstwa zrekompensowane są: ponadstandardowa wielkością pokoi , klimatyzacją, wyposażeniem pokoi w minibar, sejf oraz zniżką 10% dla gości hotelu w restauracji .

Gośćmi hotelu i naszej restauracji Vesuvio byli m.in.:

Colin Farrell, Alicja Bachleda-Curuś, Nigel Kennedy, Ewa Bem, Jerzy Hoffman, Nina Terentiew, Janusz Zakrzeński, Krystyna Prońko, Jan Pietrzak, Jarosław Żamojda, Cezary Pazura, Hubert Urbański, Agnieszka Brustman, Barbara Bursztynowicz, Jacek Bursztynowicz, Ewa i Wojciech Kruk, Ewa Wachowicz

Oferty specjalne

Sprawdź przygotowane dla Ciebie nasze pakiety

Nie znaleziono żadnych wyników

Nie znaleziono szukanej strony. Proszę spróbować innej definicji wyszukiwania lub zlokalizować wpis przy użyciu nawigacji powyżej.