(+48 12) 431 14 18 floryan@floryan.com.pl

O Hotelu

Historia kamienicy hotelu

Kamienica, w której mieści sie Hotel Floryan pochodzi z XVI wieku . W ciągu wieków należała do znanych mieszczan krakowskich. od nazwiska jednego z nich Andrzeja Głowy zwana była głowinska. Kamienica miała wówczas wejście od piwnicy z ulicy, po czterech kamiennych stopniach, sień brukowana kamieniami oraz kamienne schody.W wieku XVIII budynek przechodzi w ręce Piotra Bianchi, podczaszego litewskiego i jego żony Salomei z Karskich. Dzisiaj po remoncie generalnym i modernizacji dawne mieszkania zaadaptowano na hotel, natomiast w odsłoniętych renesansowych piwnicach mieści się obecnie restauracja.

Odstępstwa dla obiektów zabytkowych.:

  • brak osłony nad wejściem
  • brak windy.

Odstępstwa zrekompensowane są: ponadstandardowa wielkością pokoi , klimatyzacją, wyposażeniem pokoi w minibar, sejf oraz zniżką 10% dla gości hotelu w restauracji .

Gośćmi hotelu i naszej restauracji Vesuvio byli m.in.:

Colin Farrell, Alicja Bachleda-Curuś, Nigel Kennedy, Ewa Bem, Jerzy Hoffman, Nina Terentiew, Janusz Zakrzeński, Krystyna Prońko, Jan Pietrzak, Jarosław Żamojda, Cezary Pazura, Hubert Urbański, Agnieszka Brustman, Barbara Bursztynowicz, Jacek Bursztynowicz, Ewa i Wojciech Kruk, Ewa Wachowicz